Краса

Сироватки, емульсії, есенції: навіщо потрібен цей етап догляду за шкірою?

У цій статті ми поговоримо з вами про наступного ступеня догляду, яка в наш КЛАСИЧНИЙ БАЗОВИЙ догляд за шкірою не входить.

Це використання есенції, сироватки або емульсії після тонізації і перед нанесенням крему.

В європейський класичний базовий догляд, та, не входить, і вважається додатковим етапом, а в японський базовий і корейська базовий входить, і не просто входить, а є основою основ.

Есенції, сироватки та емульсії не вважаються основним відходом, тобто вони не призначаються для їх використання замість денного/нічного крему, але найчастіше ці продукти бувають настільки насиченими за своїм складом, що крем навіть і не хочеться в руки брати, після їх нанесення.

Зазвичай це дуже концентровані засоби.

Найчастіше, у складі сироваток, есенцій і емульсій не багато, а всього пара-трійка активних інгредієнтів, але в дуже високій концентрації.

Застосовують ці косметичні засоби з метою вирішення якоїсь конкретної задачі, так як дія у них вузьконаправлене.

Емульсії, сироватки та есенції вимагають після себе нанесення крему, але бувають і винятки.

Наприклад, я не люблю використовувати креми на ніч, і практично завжди обмежуюся тонизацией і нанесенням сироватки або есенції, ампульного кошти, чогось одного, або всіх разом, але жирний крем на ніч я не використовую.

Вночі шкіра повинна дихати, я багато про це писала. На каналі Академії Міябі є стаття . Якщо ще не читали або хочете ще раз освіжити в пам’яті знання про важливість шкірного газообміну, обов’язково загляньте в матеріал!

Якщо я починаю використовувати який-небудь нічний крем, у мене відразу з’являються «майже» непомітні чорні крапочки (звичайно, їх можна прибрати, можна сходити на чистку), псується при цьому тон шкіри, колір обличчя, прям відчуваю, що шкіра починає оновлюватися не з тією швидкістю, з якою потрібно мені. Зрозуміло, можна додати в догляд більше відлущуючих коштів, і симулювати оновлення шкіри, але навіщо це робити?

Спочатку псувати шкіру, потім виправляти помилки?

Докладніше ми ще поговоримо з вами про це в статті про кремах, яка вийде завтра.

Есенції (essence), сироватки (serum) та емульсії (emulsion) відрізняються один від одного щільністю і насиченістю свого складу.

Часто ми плутаємося в цих назвах і сумніваємося, коли хочемо використовувати і одне, і інше засіб в тому, що за чим наносити, щоб це було ефективно. Ось давайте розбиратися у відмінностях цих засобів та методи їх використання.

Есенція (essence), зазвичай, це легкий прозорий гель. У неї ніжна текстура, водяниста, частіше прозора, в долонях моментально перетворюється в лосьйон. В більшості своїй есенції містять активні компоненти, які зволожують, освітлюють, вирівнюють колір обличчя, ущільнюють структуру шкіри, борються зі зморшками, пігментними плямами, розширеними порами. Наносяться есенції виключно долоньками, ніяких ватяних дисків. На долоньку капаєте желеподібну краплю засобу, величиною приблизно з велику горошину, легко розподіляєте гель по рукам, прикладайте їх до обличчя, обов’язково проходьте по всій поверхні шиї. Про шию взагалі ніколи забувати не можна, там точно така ж шкіра, що вимагає турботи.

У момент нанесення можете поплескати по обличчю, зробити кілька лимфодренажних прийомчиків.

Після того як приклали долоні до обличчя і пройшлися по шиї і основну частину залишили на шкірі обличчя, зробіть швидкий рух «рука руку миє», щоб зовнішній стороні долонь теж дісталося корисностей. Якщо ви припините використовувати ватяні диски, повірте, буде вистачати всім!

Сироватки (serum), активатори, ампульні кошти можуть називатися по-різному, але принцип дії один. Вони мають трохи більш щільною текстурою і насиченістю, в порівнянні з есенціями.

Сироватки призначені зволожувати (завдяки присутності в складі гіалуронової кислоти та інших зволожуючих компонентів), омолоджувати (стимулюють вироблення колагену і еластину, захищають від вільних радикалів), відбілювати (оновлюють, інгібують вироблення меланіну) і багато чого іншого в залежності від вхідних компонентів. Найчастіше ці засоби випускаються в скляних флаконах – дозаторах, щоб було зручно використовувати невеликі обсяги, буквально крапельки кошти.

Емульсії (emulsion) – щільніше сироватки, але легше крему, з меншою концентрацією активних компонентів. Емульсії покликані додатково зволожувати шкіру. Це їх основна функція. Використання емульсії дуже благотворно позначається на збезводненої шкірі. Я віддаю перевагу емульсії на безмасляний основі, або з малим вмістом масел.

Як правильно наносити ці продукти на шкіру, щоб отримати максимальну віддачу від корисних компонентів?

За правилами багатоступінчастого догляду починати треба з найбільш легкого кошти, а закінчувати найбільш щільним.

Третім етапом може бути нанесення сироватки, сироватки або емульсії, або всіх продуктів відразу. Якщо ви хочете використовувати їх разом, першою необхідно нанести есенцію, після есенції наноситься сироватка. І вже на завершення цього етапу, після сироватки або ампульного засобу наноситься емульсія.

Четвертим етапом догляду буде нанесення крему.

Догляд за шкірою повинен бути індивідуальним майже як лікування. Косметичних засобів дуже багато, щоб правильно підібрати собі продукти, ви повинні чітко розуміти, що потрібно вашій шкірі (оновлення, зволоження, відбілювання, антивікова терапія тощо), враховувати (суха, нормальна, жирна) і ступінь її зволоженості (зволожена/зневоднена).

Більшість есенцій, сироваток та емульсій підходить будь-якого типу шкіри. Звичайно, є продукти і за типами шкіри теж. Вибирайте, враховуючи свої проблеми та потреби своєї шкіри. Стикаєтеся з труднощами – звертайтеся до фахівця за підбором правильного догляду.

Наприклад, я зараз використовую кілька сироваток та есенцій, всі вони або зволожують додатково, або відбілюють, борються з пігментними плямами, або це кошти anti-age, а взагалі я дуже люблю сироватки пептидні і з лизатами. Ну і, звичайно, у мене завжди в ходу сироватка з чистою гіалуронової кислотою.

Правильно підібрана сироватка або емульсія багато в чому посилить дію крему, збагативши догляд за шкірою, а на ніч цих продуктів для багатьох буде більш ніж достатньо. Зволожать і пом’якшать шкіру, при цьому залишивши її з можливістю дихати і оновлюватися.